středa, 08 listopad 2017 11:07

Jak mohou zřizovatelé zvyšovat kvalitu vzdělávání? Odpověď nabízí konference pro města a obce

V pátek 10. listopadu je poslední možnost se registrovat na Konferenci pro města a obce Města vzdělávání – Jak mohou zřizovatelé zvyšovat kvalitu vzdělávání. Ta proběhne 14. listopadu v Praze. Je určena obcím, které chtějí věnovat vzdělávání pozornost. Bližší informace a přihlášku naleznete zde.

 Odpolední workshopy, které povedou např. představitelé obcí, České školní inspekce či ředitelé škol, se budou věnovat těmto tématům:

  • Jak zajistit, aby škola byla kvalitní. - Povede Česká školní inspekce.
  • Vize rozvoje školy jako základ dobrého řízení – výběr ředitele od konkurzu po jmenování a jak nastavit kritéria odměn. - Povede Miroslav Hřebecký, konzultant EDUinu.
  • Spolupráce zřizovatele a škol při inkluzi. - Povede ředitel svitavské ZŠ Jiří Sehnal.
  • Vzdělávací strategie města – proč je dobré ji mít a čemu pomůže.- Povede ředitelka SKAVu Silvie Pýchová.
  • Jak prostřednictvím škol a dalších vzdělávacích institucí aktivovat děti a mladé lidi do života měst a obcí. - Povede místostarostka Dvora Králové nad Labem Alexandra Jiřičková, ředitel EDUinu Zdeněk Slejška a představitelé organizací Post Bellum a D21.
  • Památkové instituce jako živá místa vzdělávání – propojení formálního a neformálního vzdělávání na úrovni obce. - Povedou zástupci Galerie Středočeského kraje (GASK) a Muzea Svitavy.

#podlipansko

Naposledy změněno středa, 08 listopad 2017 11:53

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

MAP V ORP Český Brod

Poslední aktualizace

  • středa 05 červen 2019, 13:57:42.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz


MAP II vzdělávání Kolínsko

jana.zabranska@mukolin.cz

jarmila.dvorakova@mukolin.cz