čtvrtek, 18 leden 2018 16:55

Miluji jídlo, neplýtvám - výzva pro ZŠ a SŠ

Do konce února 2018 mají ZŠ a SŠ možnost zapojit se do jedinečného programu iniciativy Skutečně zdravá škola (SZŠ) , který si klade za cíl snížit plýtvání jídlem ve školách a školních jídelnách.

Problém plýtvání jídlem se netýká jen domácností a výdělečných gastronomických zařízení. Množství vyhazovaného jídla je i ve školních jídelnách značné a zaslouží si naši pozornost. Nejen že takto plýtváme přírodními zdroji a penězi, ale také tolerujeme často zbytečné vyhazování kvalitních potravin. S tím se školám rozhodla pomoci SZŠ prostřednictvím výzvy Miluji jídlo, neplýtvám.

A o co jde? SZŠ připravila množství metodických materiálů a nástrojů, které školám se snižováním plýtvání pomohou. Škola, která se zapojí do výzvy Miluji jídlo, neplýtvám, vypracuje mimo jiné akční plán, ve kterém si stanoví konkrétní cíl snížení množství odpadu z jídelny a ten se následně bude snažit naplňovat. Na přehledných webových stránkách naleznete všechny potřebné informace, kontakty a stejně tak i seznam škol, které se do výzvy zapojily.

#podlipansko

Naposledy změněno čtvrtek, 18 leden 2018 17:12

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

MAP V ORP Český Brod

Poslední aktualizace

  • středa 05 červen 2019, 13:57:42.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz


MAP II vzdělávání Kolínsko

jana.zabranska@mukolin.cz

jarmila.dvorakova@mukolin.cz