neděle, 12 květen 2019 16:59

test aktuality PS Nymburk

Napsal(a)

test

Máte chuť pomoci nám pečovat o vzdělávání na Nymbursku? Zajímá Vás matematická či čtenářská gramotnost dětí na první stupni základních škol? Máte možnost se zapojit do Pracovní skupiny, která se právě touto tématikou zabývá. Více v přiložené pozvánce.

Svůj zájem prosím potvrďte do 13. listopadu 2018 na 1 z následujících emailových adres: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Těšíme se na spolupráci.

středa, 24 říjen 2018 11:17

Pozvánka na Inspirativní kavárnu

Napsal(a)

Dovolujeme si Vás pozvat na Inspirativní kavárnu, která se bude konat v úterý 6. listopadu 2018 v čase od 17:00 do 19:00 hod. v Hálkově městském divadle v Nymburce. Tentokrát se můžete těšit na setkání s dětským psychologem Václavem Mertinem.

Více informací naleznete v přiložené pozvánce.

Mnoho rodičů si pokládá otázku, zda je malotřídní škola v porovnání s klasickou základní školou schopna jejich děti dostatečně a kvalitně vzdělávat. Je na místě se nad otázkou zamyslet. Malá škola totiž nemusí nutně znamenat horší škola. Malotřídky mají i četné výhody a mnohdy i velice dlouhou tradici.

středa, 15 únor 2017 08:37

Jak na prevenci rizikového chování

Napsal(a)

Jak porozumět fenoménu šikany, jak mu předcházet a jak na něj efektivně reagovat, pokud už k němu dojde? Co dělat v případě, kdy ve školském zařízení dochází k výskytu hazardního hraní nebo třeba homofobie? Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přináší doporučení a pokyny v oblasti primární prevence rizikového chování na školách i v jiných institucích, které se zaměřují na vzdělávání a výchovu. 

InuEduShop je obchod s kvalitními knihami o inovativním a inspirativním vzdělávání. Jako bonus pro české školství navíc veškerý výtěžek z obchodu poputuje na další provoz Institutu pro podporu inovativního vzdělávání. Do konce roku je navíc všechno poštovné zdarma!

Prohlédnout si nabídku knih ZDE

Spolupracuje Vaše škola se zaměstnavateli? Nebo zatím tyto zkušenosti nemáte, ale rádi byste začali? Přijďte na akci, která bude právě vztahu mezi školou a zaměstnavatelem věnována. Na akci zazní aktuality z KAP projektů v regionech, k tématice instruktorů ve firmách, tipy pro spolupráci mezi SŠ a zaměstnavateli, část akce bude mít diskusní formu. Akce je zdarma.

Pozvánka ZDE

V úterý 8. 11. 2016 se opět v komorním prostředí foyer Hálkova městského divadla v Nymburce konala druhá akce z cyklu inspirativních kaváren, tentokrát na téma Youtube jako fenomén dneška. V tomto diskusním prostoru mohli pedagogové, rodiče i širší veřejnost diskutovat nad kávou či čajem na uvedené téma s předním českým expertem na IT ve vzdělávání s panem Ondřejem Neumajerem. Ten pracuje jako konzultant vzdělávání, lektor, didaktik a popularizátor účelného využívání informačních a komunikačních technologií. Dlouhodobě se zabývá problematikou využívání digitálních technologií ve vzdělávání a vzdělávacími inovacemi.

Anton Oberländer umí být velmi přesvědčivý. Loni, když mu během kempování v západoanglickém Cornwallu došly peníze, zatelefonoval na německé dráhy a dokázal si tam vyjednat několik bezplatných lístků na cestu domů. Vedení drah bylo jeho zdravou drzostí natolik nadšeno, že ho pozvalo, aby měl motivační přednášku pro dvě stě zaměstnanců vrcholného managementu. „Je ovšem třeba zdůraznit, že Antonovi je teprve 14 let,“ píše britský deník Guardian.

Nápadná sebedůvěra berlínského teenagera je podle Guardianu produktem unikátní vzdělávací instituce, která všechny běžné školní zvyklosti obrátila vzhůru nohama. Jak výuka na této škole probíhá? A jak je navzdory obecně rozšířené skepsi možné, že žáci dané školy dosahují na celostátní úrovni nejlepších výsledků? Odpovědi najdete v článku.

http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/ani-znamky-ani-rozvrh-jak-berlinska-skola-postavila-zasady-pedagogiky-na-hlavu--1637331

Jak uchopit inkluzi? Co bychom měli udělat aby nově upravený systém fungoval? S postiženými dětmi v rámci inkluze, tedy začlenění do běžných škol, pracovala v USA. Česká praxe ale Janu Bradley zaskočila. Inkluze má přitom začít fungovat od září. Podle expertky zatím v tuzemsku chybí peníze a odborníci, obojí si ale podle ní budou muset vybojovat sami rodiče, stejně jako to před lety udělali ti američtí.

Více najdete v rozhovoru http://olomouc.idnes.cz/rozhovor-jana-bradley-inkluze-skolstvi-f0l-/olomouc-zpravy.aspx?c=A160718_2260425_olomouc-zpravy_stk

Strana 1 z 2