MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

čtvrtek, 04 květen 2017 09:45

Hodnocení škol očima zřizovatele aneb jak na kvalitní školu

19.4.2017 proběhl v ZŠ Plaňany workshop „Jak na hodnocení kvality škol očima zřizovatele“. Lektorka Markéta Literová ukázala zájemcům z řad zřizovatelů, že kvalitní škola není nedosažitelnou metou, i to, v čem vlastně kvalita školy spočívá. Představila navíc praktickou metodickou pomůcku z dílny ČŠI.

Skupinu účastníků workshopu tvořili převážně starostové menších obcí, ve kterých jsou malotřídní záklasní školy. V první části byl účastníkům představen oficiální dokument České školní inspekce KRITÉRIA HODNOCENÍ PODMÍNEK, PRŮBĚHU A VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ. Tento dokument zahrnuje i pohled na vztah zřizovatele a školy a dává jednoznačný podklad pro komunikaci o kvalitě školy. Účastníci měli možnost pozorování jedné vyučovací hodiny v první třídě, kde se učí matematika Hejného metodou. Sledovali hodinu očima zvoleného kritéria „Učitelé důsledně uplatňují při komunikaci respektující přístup“.

Návštěva v hodině měla pro účastníky hodnotu ve více rovinách. Mnozí přiznali, že viděli, co se děje ve škole, poprvé od svého opuštění školních lavic. Principy Hejného matematiky přítomné velmi oslovily v tom, jak umožňuje dětem přicházet na postupy a souvislosti a vede je k přemýšlení. Reflexe viděného zahrnovala i praktický návod, jak začít společnou řeč o kvalitě se školou. Hledání stručné vize a výběr jednoho pozorovatelného kritéria, na kterém se společně zřizovatel a škola shodnou, jako „jednoduchý“ návod kudy do toho.

#podlipansko

Naposledy změněno čtvrtek, 04 květen 2017 09:55

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 22 leden 2021, 10:06:48.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com