MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

pátek, 10 březen 2017 14:17

Školy a školky se představily rodičům budoucích školáků

První úterý v březnu proběhla již čtvrtá Inspirativní kavárna, tentokrát s tématem Přijďte poznat naše školy a školky – zápis se blíží. Akce jako tradičně proběhla v příjemném prostředí foyer Hálkova městského divadla v Nymburce. Rodiče dětí, které čeká zápis do škol a školek měli jedinečnou možnost poslechnout si prezentace všech tří nymburských právních subjektů, ZŠ a MŠ Hrubý Jeseník a Lesní školky Cílek.

7.3.2017 v podvečerních hodinách zaplnilo prostor Hálkova foyer několik desítek zástupců základních a mateřských škol z Nymburka a okolí, rodičů a zájemců z řad široké veřejnosti. Po úvodním slovu Markéty Pošíkové a Lucie Pekárková z týmu Místního akčního plánu vzdělávání v ORP Nymburk (MAP Nymburk) a 1. místostarostky města Nymburk Adrieny Gabrielová započala svou prezentaci Lesní školka Cílek, alternativní instituce sídlící v blízkosti písečného přesypu v Pístech.

Následovalo představení právního subjektu ZŠ a MŠ Tyršova, který se skládá ze zálabské MŠ Růženky a ZŠ v Tyršově ulici. Jako třetí se představila Základní a Mateřská škola Hrubý Jeseník, menší instituce s rodinnou atmosférou. Poté si slovo vzala ZŠ Letců R.A.F. , pod kterou spadá i MŠ Adélka, MŠ Pejsek a kočička a MŠ Větrník.  Na závěr večera zazněla prezentace největší nymburské školy, a sice ZŠ a MŠ Komenského, která krom základní školy sdružuje i MŠ Sluníčko a MŠ Čtyřlístek.

Rodiče, ale i jednotliví kantoři měli možnost zeptat se na cokoliv učitelů a učitelek z mateřských i základních škol. Rozběhly se zajímavé diskuze a zazněly podnětné dotazy. Akci zakončila paní Markéta Literová, odborná garantka projektu MAP Nymburk, apelem na přítomné rodiče, aby se zajímali o vzdělávání svých dětí a pečlivě vybírali vzdělávací instituce, kterým je svěřují.

Těšíme se na další příjemné setkání, které proběhne výjimečně ve středu 5. 4. 2017. Pozvání do naší Inspirativní kavárny přijal dětský psycholog Václav Mertin.

Pro bližší informace o zúčastněných mateřských a základních školách přikládáme odkazy na webové stránky jednotlivých institucí:
http://www.zstyrsova.cz/
http://www.zstyrsova.cz/materska-skolka/
http://www.zs-raf.cz/
http://www.msadelka.ic.cz/
http://www.msupejskaakocicky.cz/uvod/
http://msvetrnik.info/
http://www.zs-komenskeho.cz/
http://www.msctyrlistek-nbk.cz/
http://www.msslunicko-nbk.cz/
http://skolkacilek.wixsite.com/pisty
http://www.zshrjesenik.cz/

#podlipansko

Naposledy změněno středa, 22 březen 2017 14:09

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 22 leden 2021, 10:06:48.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com