MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

středa, 21 září 2016 11:06

Školy na Nymbursku jsou o krok blíže k možnosti žádat o dotace na své investiční záměry z IROP, vzdělávací akce se rozjíždějí

Řídící výbor Místního akčního plánu vzdělávání v ORP Nymburk se ve středu 14. 9. 2016 sešel již potřetí, tentokrát v ZŠ a MŠ Tyršova v Nymburce. Na programu bylo představení a schválení dopracovaného Strategického rámce MAP vzdělávání v ORP Nymburk, schválení investičních záměrů jednotlivých škol a představení plánovaných vzdělávacích akcí pro pedagogy i širokou veřejnost, které jsou v rámci projektu MAP připravovány. Po skončení zasedání Řídícího výboru následovala pro zájemce prohlídka školy. Tímto velice děkujeme paní ředitelce Soně Obické za možnost uspořádat ve škole setkání Řídícího výboru a za možnost se s prostory školy blíže seznámit.Od posledního setkání Řídícího výboru byl Strategický rámec MAP dále rozpracován do konkrétních opatření a aktivit, které budou realizovány s cílem dalšího rozvoje předškolního, základního a neformálního vzdělávání na Nymbursku. Dále byly členům ŘV představeny investiční záměry jednotlivých škol. Tyto investiční záměry byly přes léto konzultovány realizátory MAPu s řediteli škol a následně schváleny obecními zastupitelstvy, tak aby mohly být zahrnuty do Strategického rámce MAPu, což je podmínkou pro možnost žádat na ně o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Strategický rámec MAP je otevřený dokument, jehož aktualizace je možná každých 6 měsíců. Přivítáme další podněty na jeho úpravu. Zároveň bychom do projektu rádi více zapojili také základní umělecké školy a neziskové organizace zabývající se vzděláváním.

Začátkem října se rozjedou vzdělávací akce realizované v rámci projektu MAP. Jednou měsíčně budou v přátelské atmosféře ve foyer Hálkova městského divadla v Nymburce probíhat inspirativní kavárny pro širokou veřejnost, jejichž cílem je umožnit nejen pedagogům, ale i rodičům a široké veřejnosti inspirovat se a diskutovat nad zajímavými tématy s významnými osobnostmi na poli vzdělávání. Další formou plánovaných vzdělávacích akcí budou půldenní či celodenní workshopy pro učitele, ředitele i zřizovatele škol na témata, která si sami zvolili. Na podzim zahájíme i oborové síťování pedagogů v regionu.

Veškeré informace o MAP vzdělávání v ORP Nymburk včetně Schválené verze Strategického rámce (dohody o prioritách i přehledu investičních záměrů) a o nejbližších vzdělávacích akcích naleznete na webu www.vzdelavani-spolecne.cz. Uvítáme Vaše podněty ke Strategickému rámci i vzdělávacím aktivitám. Kontaktujte nás na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

--

Tisková zpráva v .pdf

Strategický rámec pro ORP Nymburk 14. 9. 2016 + Příloha investice 14. 9. 2016

--

Další dokumenty zde

#podlipansko

Naposledy změněno středa, 21 září 2016 17:33

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • úterý 26 leden 2021, 08:31:59.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com