MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

pondělí, 12 červen 2017 09:40

Skutečně zdravá škola v Hálkově divadle

Ve středu 7. 6. 2017 se ve foyer Hálkova městského divadla v Nymburce uskutečnila v tomto školním roce poslední beseda z cyklu Inspirativních kaváren. Hostem večera byla iniciativa Skutečně zdravá škola. Akce se konala pod hlavičkou projektu Místní akční plán vzdělávání v ORP Nymburk.

Čím se Skutečně zdravá škola zabývá, jak zahrnout zdravou stravu do ŠVP a je vůbec možné vařit zdravě a navíc z regionálních plodin v podmínkách školních jídelen? Tyto i další otázky byly zodpovězeny na semináři, který byl spojený s ochutnávkou zdravých pokrmů.

Více než čtyřem desítkám účastníků z řad pedagogů základních i mateřských škol, pracovníků školních jídelen i široké veřejnosti představil koncepci Skutečně zdravé školy tým složený z Karoliny Kallmünzerové, manažerky programu, Zdeňky Trummové a Radky Ondruškové, regionálních koordinátorek a lektorek.

Skutečně zdravá škola, z.s., je neziskovou organizací, dlouhodobě usilující o změny ve školním stravování. Jak o změny legislativní (změna vyhlášky o školním stravování, změna spotřebního koše), tak i praktické přímo ve školách. Skrze stejnojmenný program nabízí Skutečně zdravá škola vzdělávacím institucím know-how ohledně zdravého a lokálního stravování, pořádá vzdělávací semináře a v médiích je jako doma.

Na akci zazněly praktické rady a osvědčené tipy, jak v dětech vypěstovat vhodné stravovací návyky, ale i jak nenásilně, postupně obměnit domácí jídelníček celé rodiny. Základem je nabízet jídlo, které je nejen zdravé, ale především připravené z kvalitních surovin, nejlépe lokálních a sezónních. Účastníci měli možnost ochutnat několik druhů na přípravu nenáročných, na pohled lákavých i chutných pomazánek, pohankový koláč či rýžový „puding“.

Jak upozorňují lektorky Skutečně zdravé školy, významnou roli v budování vztahu dětí k jídlu má školní kolektiv a přístup kantora. Díky správnému přístupu všech zapojených do vzdělávacího procesu si tak děti mohou ze školy odnést i základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat tělu prospěšné a kvalitní potraviny.

Na další Inspirativní kavárnu, která proběhne 10. 10. 2017 od 16.30 do 18.30 hodin jako tradičně ve foyer Hálkova městského divadla v Nymburce, srdečně zveme pracovníky ve školství, rodiče i širokou veřejnost. Těšit se můžete na školského ombudsmana PaedDr. Ladislava Hrzala.

#podlipansko

Naposledy změněno čtvrtek, 13 červenec 2017 16:48

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 22 leden 2021, 10:06:48.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com