MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

úterý, 23 červenec 2019 08:56

Výzva pro šikovné školáky ve věku 12 - 15 let! :-)

Nejsme bábovky!


Hledají se zvídaví žáci, kterým není lhostejný okolní svět. Výzva pro třídní kolektivy sedmých až devátých ročníků. Hned dvě aktivity nabízí Místní akční plán vzdělávání II na Nymbursku sedmákům, osmákům a deváťákům. Těm, kteří nepatří mezi bábovky bez vlastních nápadů, těm, kteří jen nevisí na mobilech, ale přemýšlejí o světě, v němž žijí. 

Chceme zlepšit místo, kde žijeme bude bavit ty, kdo mají nápad, jak zlepšit život ve svém okolí, třeba zkrášlením veřejného prostoru, zmapováním regionální historie či uspořádáním kulturní či společenské akce. Co budou k tomu potřebovat? Chuť a odvahu svůj nápad uskutečnit, a také oblíbeného učitele, který se stane patronem jejich projektu. Pak už stačí zaslat stručnou anotaci svého projektu na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vybereme maximálně šest nejlepších projektů, které podpoříme částkou 10 tisíc korun a pomůžeme vaši třídu a zároveň školu zviditelnit. Pozor! O vaše nápady se zajímá vedení města Nymburk! Vybrané týmy budou moci prezentovat své projekty před starostou a místostarosty města a dozvědět se tak jejich názor. Nad projekty, které zaujmou nejvíc, převezme město Nymburk záštitu.
Pro inspiraci: V rámci projektu MAP I jsme v roce 2017 podpořili tyto nápady vašich starších kolegů: Běh k Bučickému mlýnu, jehož vyvrcholením bylo vypuštění výra velkého - žáci ZŠ a MŠ G. A. Lindnera Rožďalovice. Sousedské lavičky pro venkovní vyučování i posezení pro občany a žáky – sedmáci ze ZŠ a MŠ Dymokury. Sousedské povídání – informační tabule Vítejte v naší škole doplněná stoly a lavičky, umístěné před vchodem do školní budovy – deváťáci z téže školy.

Příběhy našich sousedů – Post Bellum jsou výzvou pro osmáky a deváťáky, které baví historie a třeba pokukují po žurnalistice či právech. Jejich úkolem je najít zajímavého pamětníka, vyzpovídat jej a ze získaných materiálů včetně fotografií vytvořit rozhlasovou reportáž nebo televizní dokument. K ruce budou mít nejen svého učitele a koordinátora Post Bellum, ale například i redaktory Českého rozhlasu. Pro zájemce je připraven workshop pro začínající kameramany či střihače i workshop s lidskoprávní tematikou. Těšíme se na 5 -6členné třídní kolektivy, které svým příběhem přispějí k rozšíření sbírky PAMĚTI NÁRODA. Ta obsahuje již na 570 pamětnických příběhů, najdete je na www.pribehynasichsousedu.cz. Projekt je dlouhodobě podporován Českým rozhlasem a Ministerstvem kultury. Pojďte s námi psát živou učebnici dějepisu! Těšíme se na vaše přihlášky na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Ono to výše uvedené dá velkou práci. Ale je-li smysluplná a navíc nás baví, pak stojí za to. Přinese totiž radost a užitek nejen nám, ale i mnoha dalším lidem. Nikoli potlesk či diplom, ale vědomí tohoto je hlavní odměnou pro ty, kteří nejsou bábovky!

Příjem přihlášek do obou aktivit uzavíráme již 15. září!


Realizační tým projektu MAP II na Nymbursku

Milena Válková, koordinátorka plánování MAP II, tel. 721 170 352

#podlipansko

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 15 leden 2021, 10:44:58.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com