MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

úterý, 12 červenec 2016 16:03

Vzdělávání na Nymbursku - quo vadis? Doporučený

Na Nymbursku se dohodli na prioritách v rozvoji regionálního školství.

Dne 21. června 2016 proběhlo druhé setkání Řídícího výboru projektu Místní akční plán vzdělávání v ORP Nymburk (MAP Nymburk). Úvodem byl představen dosavadní průběh projektu. Za zmínku stojí, že díky projektu MAP probíhala již v letošním školním roce, tedy ještě před vyhlášením výzvy OP VVV – tzv. Šablon, finanční podpora školních asistentů a psychologů. Na Nymbursku tak 13 škol využilo této podpory a 2 školy využily podpory na mentoring. Díky projektu MAP, který realizuje MAS Podlipansko spolu s partnery, bylo podpořeno celkem 18 školních asistentů a 2 psychologové celkem za 914 tis. Kč.

 

Řídící výbor MAP Nymburk složený ze zástupců škol, zřizovatelů a NNO projednal a schválil návrh Strategického rámce MAP (analytickou část a dohodu o prioritách). V rámci projektu MAP Nymburk byly stanoveny 3 priority v oblasti vzdělávání na Nymbursku, a to:

Prioritní oblast rozvoje 1 – Jenom zapálený může hořet

(Podpora pedagogů a ostatních pracovníků ve vzdělávání a péče o ně)

 Prioritní oblast rozvoje 2 – Na jedné lodi

(Koordinovaná spolupráce, síťování a příklady dobré praxe pro MŠ a ZŠ v ORP Nymburk)

 Prioritní oblast rozvoje 3 – Moderní škola centrem dění

(Změna klimatu/kultury škol, propojení školy a komunity)

 

Tyto priority jsou dále členěny do strategických cílů, které budou ještě dopracovány do podoby konkrétních aktivit a opatření. Za tímto účelem vznikají 3 pracovní skupiny podle jednotlivých priorit a každý, kdo má zájem se zapojit (ať už z řad pedagogů, zřizovatelů, organizací neformálního vzdělávání, ale také rodičů), je zván ke spolupráci. Kontaktujte nás na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Během školního roku 2016/2017 čekají každou pracovní skupinu cca 3 setkání.

 

Následně byl představen další postup ve schvalování investičních záměrů škol, které budou podporovány z IROP, a poté projednán a schválen plán vzdělávacích aktivit, který zahrnuje kurzy, workshopy a inspirativní setkávání pro pedagogy i veřejnost zajímající se o vzdělávání dětí.

 

Závěrem bylo předneseno, co nás v rámci projektu dále čeká.

Příští zasedání Řídícího výboru se uskuteční 14. 9. 2016. Zasedání je otevřené a mohou se ho zúčastnit všichni zájemci o problematiku vzdělávání na Nymbursku. Místo a čas jednání budou upřesněny. Jste zváni! Podrobnosti na www.vzdelavani-spolecne.cz.

Dokumenty:

#podlipansko

Naposledy změněno úterý, 12 červenec 2016 16:17

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 15 leden 2021, 10:44:58.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com