MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

pondělí, 13 únor 2017 16:26

Za inspirací do Železných hor

Pedagogové MŠ i ZŠ z Nymburska vyrazili ve dnech 7. a 8. února 2017 za inspirací do Železnohorského regionu. Na programu byl workshop, návštěva místních škol i práce na regionální vzdělávací strategii Nymburska. Samotní pedagogové hledali aktivity a opatření, která by podle jejich názoru pomohla ke zkvalitnění vzdělávání na „našich“ školách.


Program byl nabitý. Když jsme v úterý ráno vyrazili z Nymburského nádraží směr zámecký areál Choltice, nálada na palubě blyštivého autobusu byla oprávněně plná očekávání. Kastelán Lukáš Rychtecký nás provedl po kapli sv. Romedia i zámeckém parku a už byl čas na oběd v zámecké restauraci. Pochutnali jsme si na certifikovaných regionálních specialitách. Kolegové z MAS Železnohorský region nám představili své území a programy pro školy, které se zde nabízí. Proběhla i prezentace Geoparku Železné hory.
Odpolední program byl zahájen aktivně, a sice nordic walkingem s instruktorkou. Po rychlém ubytování v Hotelu Kraskov už na nás čekal Jakub Švec, připravil si pro nás workshop na téma Psychohygiena a relaxační techniky v praxi. Po nácviku Schulzova autogenního tréninku následovala výborná večeře. Večerní program byl neformální, s možností využít hotelovou wellness zónu, nebo si třeba zahrát bowling.
Ve středu po snídani jsme vyrazili směr Základní škola Seč a Mateřská škola Strojařů Chrudim. V mateřské škole jsme měli možnost sledovat výuku v běžných i v logopedické třídě. Využívají moderní metody vzdělávání s prvky programu Začít spolu, což „našim“ pedagogům poskytlo množství inspirace, podnětů a nápadů pro vlastní praxi. Ředitelka Mgr. Lada Kalinová nám představila ještě speciální autistickou třídu a v závěru našeho setkání ochotně zodpověděla všechny dotazy.
Základní škola Seč nás okouzlila rodinnou atmosférou, množstvím pomůcek i výzdobou. V 1. třídě jsme se zúčastnili hodin češtiny a matematiky s využitím Hejného metody výuky. Následně jsme navštívili 5. třídu, kde jsme sledovali práci v centrech a spolupráci s asistentem pedagoga. Následovala diskuse s vedením a představení konceptu školy. Nejvíce nás zaujala úzká spolupráce s vedením obce a to nejen v oblasti věcného zabezpečení školy, ale například i při realizaci a obhajobě závěrečných prací žáků 9. tříd.
Po prohlídkách škol byl čas na oběd v Chrudimské sociální firmě Kruh zdraví. S kávou a zákuskem jsme se pustili do práce. Tým MAP vyzval pedagogy, aby se vyjádřili k cílům a jednotlivým opatřením Strategického rámce projektu. Záměr byl jasný: nasbírat nové nápady, jak zlepšit a usnadnit práci pedagogům, ale třeba i jak zpříjemnit a zpřístupnit školu žákům či rodičům.
Výjezdní zasedání bylo oficiálně ukončeno tam, kde začalo: na Nymburském nádraží. Pozitivní ohlasy účastníků především na možnost podívat se na metody práce v jiných školách a školkách jsou pro realizační tým MAS jasným signálem, že tento výjezd rozhodně nebyl poslední.

Tisková zpráva ke stažení zde.

#podlipansko

Naposledy změněno středa, 15 únor 2017 09:10

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 22 leden 2021, 10:06:48.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com