MAP Nymburk - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 958
středa, 24 duben 2019 13:10

ZOO Chleby představila nové výukové programy

Potkaly(i) se v ZOO

  Na třicet učitelek z nymburského, kolínského a boleslavského regionu se sešlo 4. dubna v ZOO Chleby.

Krásné počasí, milí lektoři a rodinná atmosféra ZOO, to vše přispělo k velmi příjemně strávenému odpoledni. Cílem akce bylo seznámit se s výukovými programy pro školky a školy, a také si projít některými zážitky doslova na vlastní kůži. Účastníci měli možnost nakrmit a pohladit kozy a kůzlátka nebo daňky, podrbat za ušima gepardici, podržet si na ruce švába či si nechat šíji ozdobit nevšední ozdobou – živým hadím boa.

 

  Lektoři představili historii zoologické zahrady, doplnili zajímavosti o zvířatech, jen zrovna ta nejvzácnější a nejkrásnější – opičky druhu langur duk, se před zvědavýma očima ten den schovávaly.

  Rozlohou patří ZOO Chleby patří sice mezi nejmenší, ale rozhodně má našlápnuto dobrým směrem. Myslí v první řadě na malé návštěvníky, ať už dorazí v doprovodu rodičů či učitelů. I v zoologické zahradě se totiž může dítě učit hravou formou vztahu ke zvířatům a pochopit některé souvislosti života na naší planetě. V programu Hladový jako vlk se nejmenší děti například dozvědí, co zvířátka jedí, jak si potravu obstarávají, některá mají možnost samy nakrmit. Cílem je pochopit, že obstarat potravu není snadné, že v přírodě existují potravní řetězce a že nejen pro zvířata, ale i pro lidi je důležitá kvalitní potrava. Pro školáky je pak určen například program Pohled do zrcadla, v němž se mají žáci seznámit s tím, jaké dopady má činnost člověka na přírodu a pochopit, že všichni jsme součástí celku. Na základě pozorování, zkoumání a pečování pak může každý z nás přispět k nutné rovnováze mezi člověkem a přírodou.

  Setkání učitelek proběhlo v rámci Místního akčního plánu vzdělávání, jež si klade za cíl mimo jiné podpořit spolupráci škol s dalšími institucemi v regionu, která může být pro pedagogy inspirací přispívající ke kvalitnějšímu vzdělání našich dětí.

#podlipansko

Naposledy změněno úterý, 25 červen 2019 15:00

Chystáme pro Vás ...

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 22 leden 2021, 10:06:48.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com