Praktický workshop "Jak na efektivní komunikaci nejen s problémovým žákem či rodičem"

Od 14.11.2016 09:00 do 14.11.2016 15:00
Přidal Redakce
Zobrazeno: 931

Změny ve společnosti, ke kterým za poslední desetiletí došlo, nevynechaly ani oblast školství. Mimo jiné se to projevuje i ve vztahu rodičů ke škole. Rodiče si dnes daleko více stojí za svým názorem a chtějí odpovědi na své otázky. Někdy se chovají k učitelům velmi mocensky. Jak na to má škola reagovat? Na tomto praktickém workshopu si ukážeme, jak reagovat na nepříjemné až útočné chování (nejen rodičů) takovým způsobem, abychom věcně vyřešili problém, o který jde, nenechali se zatlačit do kouta a nepoškodili vztah.

O lektorovi: Mgr. et Mgr. Jakub Švec - Komunikace
Vystudoval v Praze na FF UK postupně dva obory: jednooborovou filosofii se zaměřením na učitelství a jednooborovou pedagogiku se zaměřením na osobnostní a sociální rozvoj. V současnosti přednáší externě na FF UK (zážitkovou pedagogiku) a na MFF UK (rétoriku a komunikaci pro budoucí učitele). Působí v různých organizacích, zaměřujících se na práci s žáky, rodiči a pedagogy (Projekt Odyssea, Proxima Sociale, Jules a Jim). Věnuje se prevenci šikany, komunikaci (asertivitě, vyjednávání, udržování kázně), týmové práci a lektorským dovednostem. Kromě lektorování se zabývá i koučováním, poradenstvím a pomáhá řešit konflikty.


Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

MAP V ORP Český Brod

Poslední aktualizace

  • středa 05 červen 2019, 13:57:42.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz


MAP II vzdělávání Kolínsko

jana.zabranska@mukolin.cz

jarmila.dvorakova@mukolin.cz