MAP Kolín - Vyberte si, prosím, z nabízených voleb

×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 955

MAP akce - dopoledne - Infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku

Od 24.10.2019 09:00 do 24.10.2019 12:00
Zobrazeno: 738

Mgr. Pavlína Miltová - PMeduca

Program:

  1. Vývoj imunity dítěte předškolního věku. Proč jsou děti v mateřské škole častěji nemocné, zvláště v prvním roce docházky do mateřské školy?
  2. Základní obecné hygienické postupy, které musí mateřská škola provést v případě výskytu infekčního nebo parazitárního onemocnění.
  3. Konkrétní onemocnění: Onemocnění horních cest dýchacích – bílá versus zelená versus alergická rýma. Jak je rozpoznat?; Onemocnění horních cest dýchacích – kašel – suchý, vlhký. Kdy dítě s kašlem už nesmí být v mateřské škole?; Vysoce infekční exantémová onemocnění u dětí – neštovice, spála, 5. nemoc, 6. nemoc, syndrom ruka-noha-ústa, impetigo. Jak je rozpoznat?; Infekční onemocnění trávicího traktu – průjem a zvracení, za jak dlouho po prodělaném průjmu a zvracení může dítě zpět do mateřské školy?; Parazitární onemocnění – veš dětská, roup dětský, svrab. Jak je poznat?
  4. Zákonné možnosti odmítnutí převzetí evidentně akutně nemocného dítěte do mateřské školy, vhodné způsoby oznamování výskytu infekčních a parazitárních onemocnění v mateřské škole.

Aktuality Kolín

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

Poslední aktualizace

  • pátek 15 leden 2021, 10:44:58.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz

MAP II vzdělávání Kolínsko

manager.map2@gmail.com