pondělí, 20 červen 2016 10:35

Proběhl II. inspirativní workshop aneb vzdělávání na Nymbursku jede!

V rámci projektu „Místní akční plán vzdělávání (MAP) v ORP Nymburk“ proběhl již II. inspirativní workshop v Nymburce. O čem byl a co se účastníci dozvěděli? Na úvod byly představeny výstupy dotazníkového šetření MŠMT v ORP Nymburk. Dále Vendulka Burger prezentovala metodu kreativního učení "Jacques Lecoq". Po rozdělení do jednotlivých bloků následoval workshop témata "Extra třída" Sylvie Pýchové, "Specifika práce s dvouletými v prostředí mateřské školy" s Ivetou Panochovou a "Komunikace? Žádný problém!" s Jakubem Švecem.

Přítomným učitelům, ředitelů, zástupcům zřizovatelů škol, představitelům neziskových organizací či dalších školských a volnočasových zařízení, kterých bylo na čtyři desítky, byly v úvodním bloku představeny výstupy dotazníkového šetření MŠMT, kterého se účastnili všechny mateřské a základní školy v ORP Nymburk.

Cílem projektu je i představit netradiční projekty či metody výuky, které se realizují v našem regionu a nasdílet je ostatním školám. Na 2. Inspirativním workshopu nám představila Vendulka Burger z Budilovy divadelní školy francouzskou dramaticko-divadelní metodu Jacques Lecoq, která zásadně stojí na dynamice pohybu. Výuka se stává účastníkům, ať už se jedná o děti či pedagogické pracovníky, živou oporou - která přesahuje formy - v souladu s neustálým rytmem života a tím jim napomáhá rozvíjet se, tvořit sebevědomou bytost a hledat vlastní cestu. 

 

Následně se účastníci workshopu rozdělili do 3 skupin na jednotlivé workshopy dle předem zvolených témat:

  • Program „Extra třída“ se Sylvií Pýchovou z organizace EDUin
  • Pro mateřské školy téma „Specifika práce s dvouletými v prostředí mateřské školy“ s Ivetou Panochovou
  • Komunikace? Žádný problém! s Jakubem Švecem

 

V jednotlivých skupinách se formou interaktivního workshopu a diskuse včetně praktických ukázek řešily daná témata. V samotném závěru celého Inspirativního workshopu se v plénu představily nejen výstupy jednotlivých workshopů, ale i konkrétní inspirace z programu „Exta třída“, kterou realizovala ZŠ Sadská v minulém školním roce. Tehdejší „osmička“ resp. 8. A. se rozhodla vytvořit projekt zaměřený na zlepšení podmínek v sadském útulku Aura.

Aby vůbec mohli získat finanční podporu a uspět mezi jinými Extra třídami, museli v několika krocích nastavit časový, finanční a propagační plán projektu. Projekt uspěl před hodnotící komisí hlavně proto, že žáci chtěli pejskům v útulku co nejvíc pomoci vlastní silou. Na vlastní pěst hledali sponzory a vymýšleli, co všechno mohou pro pejsky vyrobit. Rozhodli se upéct psí suchary, vyrábět psí pelechy a hračky a vytvořit psí fotokalendář. Vyzkoušeli si, jaká dřina je natírání a uklízení psích kotců.  A hlavně za získané finance zakoupili nový kotec a boudu.

 

Zapsala dne 5. května 2016, Šárka Dvořáková

 

FOTOGALERIE z 2. Inspirativního workshopu:

Autor fotografií: archiv Marka Velechovského

Autor fotografií: Archiv ZŠ Sadská

#podlipansko

Naposledy změněno středa, 22 červen 2016 08:17

Vzdělávání společně

Cílem projektu je vytvoření místního partnerství mezi školami, zřizovateli škol a dalšími subjekty z oblasti vzdělávání, kteří společně vytvoří strategický plán, který jim následně pomůže při plánování investičních a neinvestičních záměrů tak, aby mohly například bez problémů předkládat žádosti o podporu z fondů EU a dalších programů.

MAP V ORP Český Brod

Poslední aktualizace

  • středa 05 červen 2019, 13:57:42.

Tady jsme

Kontaktujte nás

MAS Podlipansko, o.p.s.

kancelář a korespondenční adresa:
Chvalovická 1076
289 11 Pečky

Datová schránka ID: hiusthz

IČ: 27408507
č.účtu:438868349/0800

MAP vzdělávání Nymbursko
projekty@podlipansko.cz


MAP II vzdělávání Kolínsko

jana.zabranska@mukolin.cz

jarmila.dvorakova@mukolin.cz